آمار

تعداد نشریات59
تعداد شماره‌ها316
تعداد مقالات2,296
تعداد مشاهده مقاله612,727
تعداد دریافت فایل اصل مقاله519,609

اخبار و اعلانات


اخبار و اعلانات

برگزاری انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه تهران
1398-11-20

شیوه نامه برگزاری انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه تهران طی اطلاعیه ای اعلام شد.

به گزارش دفتر ارتباطات و امور رسانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ شیوه نامه برگزاری انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه تهران طی اطلاعیه ای اعلام شد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

مدیران مسئول محترم نشریات دانشگاهی تهران
با سلام؛
پیرو اطلاعیه‌های قبلی به استحضار می‌رساند انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه تهران روز یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱ الی ۱۳ در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

در جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه تهران در تاریخ ۲۰/‏۱۱/‏۱۳۹۸‬ مطابق ماده ۱۳ شیوه‌نامه انتخابات نمایندگان مدیران مسئول در کمیته ناظر بر نشریات، اعتراض‌های ارسال شده به فهرست رأی‌دهندگان مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن فهرست نهایی مدیران مسئول دارای حق رأی در انتخابات (نشریات فعال) و نامزدها به پیوست این گزارش منتشر می‌شود.
مطابق ماده ۹ شیوه‌نامه برگزاری انتخابات نماینده مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در کمیته ناظر بر نشریات، شرایط رأی‌دهندگان از این قرار است:
۱- مدیرمسئول نشریه فعال باشد؛
۲- فارغ‌التحصیل یا اخراج نشده باشد؛
۳- محرومیت از تحصیل یا انصراف وی از تحصیل، قطعی نشده باشد.

لذا تنها افرادی که در فهرست منتشرشده اعلام شده است، امکان شرکت در انتخابات را دارند. بر این اساس هر مدیر مسئول نشریه فعال و یا نماینده وی (تحت شرایطی که در ادامه گفته می‌شود)، یک‌بار حق شرکت در انتخابات و رأی دادن خواهد داشت.

مطابق ماده ۱۷ شیوه‌نامه برگزاری انتخابات، مدیرمسئول نمی‌تواند برای شرکت در انتخابات، نماینده‌ای را معرفی نماید، مگر اینکه محل تحصیل وی در واحدها یا پردیس‌های دانشگاه در خارج از شهر تهران باشد (مانند پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، پردیس فارابی، پردیس ابوریحان، دانشکده فنی کاسپین، دانشکده فنی فومن، پردیس البرز، پردیس بین المللی کیش و پردیس بین المللی ارس).

معرفی نامه نماینده باید شامل نام و نام خانوادگی مدیر مسئول یا نماینده، نام نشریه، موضوع نمایندگی (رأی دادن در انتخابات کمیته ناظر) و امضای مدیر مسئول و تاریخ امضا باشد. لازم به ذکر است هر فرد تنها می‌تواند نماینده یک مدیر مسئول باشد. نماینده باید دانشجوی دانشگاه تهران باشد. مدیر مسئول نمی‌تواند هم با حق رأی خود و هم با نمایندگی از مدیر مسئول دیگر در انتخابات شرکت کند. نماینده با معرفی نامه مکتوب از سوی مدیر مسئول که صحت آن توسط کمیته اجرایی انتخابات احراز می‌شود، در انتخابات رأی خواهد داد.

معرفی‌نامه باید تا پیش از شروع روند اجرایی انتخابات توسط مدیر مسئول به کارشناس نشریات یا اعضای کمیته اجرایی یا هیأت نظارت تحویل شده باشد یا صحت امضای معرفی‌نامه محرز باشد یا از دیگر طرق ارتباطی مانند ایمیل که خود در هنگام درخواست مجوز در فرم‌های مربوطه ارائه داده یا متعاقباً در دیگر مکاتبات اعلام داشته است به آدرس studentpress@ut.ac.ir ارسال شده باشد.

تمامی رأی‌دهندگان واجد شرایط لازم است برای تسریع امور اجرایی انتخابات، مدرک شناسایی معتبر، اعم از کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل ترم جاری یا پرینت ثبت‌نام ترم جاری از سامانه آموزش را در هنگام رأی‌گیری به همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است مطابق ماده ۱۹ شیوه‌نامه، انتخابات در صورتی‌که بیش از نیمی از واجدین حق رأی در آن شرکت کنند، رسمیت خواهد داشت. در غیر این صورت، انتخابات دور دوم، متعاقب زمانی که اعلام می‌شود، برگزار خواهد شد.

فهرست کاندیداها از اینجا و فهرست مدیران مسئول دارای حق رأی از اینجا قابل دریافت است.

با آرزوی موفقیت
دبیرخانه کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه تهران

 

انتهای پیام/